دانشمندان آخرالزمان

 

دانشمندان در آخرالزمان چگونه اند؟

در هر عصری ، عالمان دینی مسئولیت زدودن جهل و نادانی از اندیشه های مردم را بر عهده دارند و از روایات فهمیده می شود که عالمان در آخرالزمان نیز این نقش را به خوبی ایفا می کنند. امام هادی(ع) می فرمایند: اگر در دوران غیبت قائم آل محمّد(ص) عالمان نبودند که مردم را به سوی او هدایت کنند و با حجّت های الهی از دین دفاع نمایند و شیعیان ضعیف را از دام های شیطان و پیروانش رهایی و از شر ناصبی ها نجات بخشند ، کسی در دین خدا پا برجا نمی ماند و همه مرتد می شدند. ولی آنان رهبری دل های شیعیان ضعیف را با قدرت در دست می گیرند و حفظ می کنند ، چنان که ناخدای کشتی ، سکّان و فرمان کشتی را نگاه می دارد؛ پس آنان نزد خداوند ولاترین انسان ها هستند. رسول خدا(ص) نیز دربارۀ زنده کنندۀ دین در هر قرن می فرمایند: خداوند بزرگ برای امّت اسلام در آغاز هر قرن ، شخصی را بر می انگیزاند تا دین را زنده نماید.

 

 احادیث دیگری نیز در مذمّت برخی دانشمندان اهل آخرالزمان آمده است. رسول خدا(ص) فرمود: علمای آن ها خائن و فاسق هستند. آن ها و پیروانشان و آنان که به سوی آن ها می آیند و از آن ها کسب نور می کنند ، آنان که آن ها را دوست دارند ، بدترین مخلوقات روی زمین هستند. و در روایاتی می خوانیم: فقهای آن زمان ، طبق هوای نفس خود فتوا می دهند.

 { احتجاج طبرسی ، ج2 ، ص 260 / بحارالانوار ، ج2 ، ص6}

/ 5 نظر / 28 بازدید
تبسم ظهور

سلام علیکم نکته اینجاست که چی جوری عالمان رو تشخیص بدیم؟؟؟ معمولا هر عالمی بعد فوتش مشخصه میشه چه فضائلی داشته مثل آیت الله بهجت راستی دقت کردین تعداد علما چقدر کم شده؟؟؟ ستون های دین در حال از هم پاشیدنند.[سوال]

پريسا

واقعاااااااااااا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! عجب !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [تعجب] راستي شعرتون خيلي قشنگ بود !

پريسا

بيا تا جوانم بده رخ نشانم كه اين زندگاني وفايي ندارد [ناراحت] يامهدي (عج)

مهدي ندايي

سلام عليكم لبيك يا خامنه اي اجركم عندالله وبلاگ زيبايي داريد من شما رو تو وبلاگم لينك كردم اگر لايق بدونيد يه سري هم به ما بزنيد خوب بود مارو هم تو سايت زيباتون لينك كنيد.